VarioLab+ technologická pracoviště pro výrobu, výzkum a školství

   

VarioLab+ je určen především pro výzkumná, zkušební a opravárenská pracoviště, školní učebny elektrotechnických měření a školící zařízení.

VarioLab+ je nejvíce propracovaný systém technologických pracovišť na českém trhu.

VarioLab+ je otevřený systém, který dovoluje s rostoucími požadavky uživatelů doplňovat pracoviště o další komponenty a moduly.

VarioLab+ charakterizuje nástavba, vybavená přístrojovými moduly.

VarioLab+ umožňuje integraci Vašich zařízení do jednoho celku.

VarioLab+ je dodáván také ve verzi pro práci se součástkami citlivými na elektrostatický výboj. Veškerý takový nábytek je vyráběn výhradně ze speciálního laminátu, který zaručuje ochranu před elektrostatickým výbojem.

VarioLab+ je kompletně navržen a vyráběn v České republice společností Diametral a.s.

 

 

Virtuální prohlídka učeben VarioLab+


 

 Virtuální prohlídka učebny SPŠ Třebíč  Virtuální prohlídka učebny SPŠ Pelhřimov

 

Princip


 

Principem systému VarioLab+ je rozdělení pracoviště na dvě aktivní zóny. Na pracovní zónu a na zónu měřící a napájecí techniky. Díky tomuto řešení je uživateli k dispozici celá pracovní plocha stolu bez omezení. VarioLab+ nejsou však pouze jen pracoviště. Je to rovněž soubor modulárních přístrojů, které tvoří neoddělitelnou součást pracovišť VarioLab+, instalovaných do přístrojové nástavby.

Velký důraz u pracovišť VarioLab+ je kladen na ergonomii práce a studia. Každé pracoviště VarioLab+ vychází z potřeb uživatele a je provedeno tak, aby vytvářelo ideální podmínky pro práci na stole, ať je to studium, testování, měření, pájení či jiná ruční práce.

Bezpečnost především. To v případě pracovišť VarioLab+ není jen pouhé klišé. Je to nezbytný parametr při vývoji a výrobě všech komponentů VarioLab+. Ovládací moduly jsou standardně vybaveny jističem, chráničem, tlačítkem TOTAL-STOP, které je pro rychlejší orientaci podsvětleno žlutým výstražným terčem. Každé zapnutí a vypnutí pracoviště VarioLab+ je signalizováno zvukovým znamením.

U mnohých výrobních a výzkumných pracovišť je kladen velký důraz na ESD vybavení pracovišť. Pro tento účel jsou komponenty a skříně systému VarioLab+ vyráběny na vyžádání z antistatických materiálů. 

Svoji propracovanou konstrukcí, širokou škálou příslušenství a řemeslným zpracováním je VarioLab+ etalonem na trhu v oblasti profesionálních a vzdělávacích pracovišť.

 

Inspirace


 

VarioLab+ se zavěšenou přístrojovou nástavbou.

Zavěšená přístrojová nástavba šetří místo na pracovní ploše stolu a díky úhlu naklopení přístrojů 10° jsou všechny přístroje perfektně čitelné.

VarioLab+ se zavěšenou přístrojovou nástavbou a policí.

Pracoviště se zavěšenou přístrojovou nástavbou rozšířené o jednu, nebo dvě police umožňuje efektivní rozložení dalších přístrojů a komponentů potřebných k práci.

VarioLab+ s přístrojovou nástavbou na desce stolu.

Řešení určené především do menších učeben pro perfektní přehled učitele nad děním ve třídě.

VarioLab+ v ostrovním provedení a s přisazeným pracovištěm.

Dokonalé vyřešení tří nebo čtyř pracovišť na ploše 4,1 m2, respektive 5,4 m2, sestavené z oboustranného stolu a s letmo přisazenou jednou nebo dvěma deskami stolu.

VarioLab+ oboustranné antistatické pracoviště s elektrovýbavou ve stolním kanálu.

Určeno pro montážní a výrobní procesy, kde není kladen důraz na měřící techniku, ale jen na napájení a konektivitu.

VarioLab+ vysokozátěžové pracoviště se zvýšenou přístrojovou nástavbou.

Vysoká nosnost konstrukce stolu dovoluje pracovní desku zatížit 250 kg, respektive 300 kg.

VarioLab+ řetězená pracoviště.

Určeno pro velké montážní celky, úsporu místa a vynaložených prostředků.

VarioLab+ montážní pracoviště.

Jednoduše vybavená montážní pracoviště s dostatečným odkládacím místem.

VarioLab+ seskupená pracoviště.

Pracoviště lze seskupovat a spojovat dle potřeby a velikosti prostoru. Například do tvaru "U" nebo "T".

VarioLab+ řetězená oboustranná pracoviště s ovládacím pultem učitele.

Vznikající řešení kontroly učitele nad prací studentů. Učitel ovládá napájení jednotlivých pracovišť od svého stolu.

VarioLab+ ostrovní provedení s jednou sdílenou nástavbou na desce stolu.

Řešení určené pro nácvik spolupráce studentů na určitém projektu.

VarioLab+ barevné provedení.

Pracoviště VarioLab+ lze dodat i v těch nejrozmanitějších barevných provedeních.

 

 

 

VarioLab+ s přístrojovou nástavbou, děrovanou deskou v řetězeném provedení.

Děrovaná deska slouží k přichycení měřených komponentů a nářadí.

Přístrojové nástavby VarioLab+ uchycené letmo.

Přístrojové nástavby VarioLab+ lze zavěsit i mimo hlavní stojné nohy. Tím vzniká prostor pro další techniku, například monitor.

VarioLab+ ucelená pracoviště.

VarioLab+ - to jsou také odkládací prostory, skříně, vědecká, studiiní a montážní pracoviště.

 

Volitelné ESD provedení


 

Elektrostatické napětí generované třením lidmi, nebo zařízením může dosahovat vysokých hodnot napětí. Citlivé elektronické součástky mohou být poškozeny bez povšimnutí už vybíjecím impulzem nižším jak 100 V. Aby k těmto škodám nedocházelo, lze pracoviště VarioLab+ dodat v ESD provedení. Tak má uživatel zaručeno, že všechna práce na stolech VarioLab+ je pro elektronické součástky bezpečná.

  

VarioLab+ v detailu


 

Bezpečnost především. Všechny ovládací moduly VarioLab+ jsou vybaveny jištěním, žlutým podsvětlením tlačítka TOTAL-STOP a zvukovou signalizací zapnutí a vypnutí pracoviště. Přístrojové nástavby mají definovaný sklon přístrojů 10°. Nástavby určené na desku stolu mají tento úhel -10°. Tak je zajištěno perfektní odečítání údajů z displejů. Přístroje jsou vestavěny do pevného kovového šasí, které zaručuje robustnost přístrojů a zároveň slouží jako stínění.
V nohách stolů VarioLab+ je dostatečný prostor pro vedení všech potřebných silových a datových kabelů a dalších médií, jako je například stlačený vzduch. Pracovní desky a police VarioLab+ mohou být výškově nastaveny dle konkrétních potřeb uživatele. Mobilní pracoviště jsou vybavena pojezdovými kolečky, přední kolečka vždy s brzdou. Pro antistatická pracoviště jsou tato kolečka antistatická.
Stolní deska VarioLab+ může být v zadní části vybavena odklopným kanálem pro uložení potřebných kabelů a násobných zásuvek, včetně rozvodů pro PC. Pro jednoduché vyvedení kabelů na desku stolu je víko kanálu vybaveno kartáčem. Osvětlení pracovišť VarioLab+ je provedeno moderním bezúdržbovým náklopným svítidlem LED. Na přání lze svítidlo vybavit stmívačem. Každá přístrojová nástavba VarioLab+ je již z výroby vybavena vyjímatelnými háčky Rabbit. Háčky slouží pro odložení měřících, napájecích a osciloskopických šňůr tak, aby na pracovišti nepřekážely.
Pracovní desky jsou standardně hluboké 800 mm, na vyžádání lze dodat i jiné hloubky v rozsahu 600 ÷ 1000 mm. Šíře pracovních desek jsou dodávány v rozsahu 800 ÷ 2000 mm. V případě požadavku lze pracovní desky a police VarioLab+ řetězených pracovišť dodat beze spár v provedení kompaktního pracoviště. Všechna pracoviště a skříně VarioLab+ mohou být dodány také v antistatickém provedení.

  

Zákaznický servis 


 

VarioLab+ není jen výroba a dodávka pracovišť, ale obsahuje také propracovaný zákaznický servis. Součástí zákaznického servisu VarioLab+ jsou tyto služby:


Poradenská činnost - Pravidelně školení obchodní zástupci společnosti Diametral a.s. poskytují poradenskou činnost při výběru vhodných komponentů k danému účelu.

Návrh a vizualizace - Technici společnosti Diametral a.s. zkontrolují výběr prvků pracoviště dle užití a potřeb uživatele a vykonávané práce. Součástí této služby je i grafické ztvárnění budoucího pracoviště v pohledu 3D.

Zákaznické přístroje - Vlastníte přístroj, který chcete mít integrovaný do přístrojové nástavby? Nenalezl jste přístoj či součást pracoviště v katalogu? Technici společnosti Diametral a.s. jsou připraveni navrhnout způsob integrace přístrojů třetích stran do systému varioLab+, popřípadě navrhnout nový komponent přesně podle Vašich požadavků.

Dodávka a montáž - Profesionální tým montážních techniků společnosti Diametral a.s. zajišťuje kompletní dodávku a montáž pracovišť tak, aby odpovídaly nastaveným standardům a vnitropodnikovým normám kvality.

Doživotní servis - Každé zařízení se může porouchat. Díky doživotnímu servisu máte jistotu, že Vaše pracoviště bude vždy funkční a bezpečné.

Elektrická revize - Pracoviště je nutno každých 18 měsíců zkontrolovat revizním technikem. Revizní technik společnosti Diametral a.s. Vám zajistí, že bude tato podmínka splněna vždy dle platné legislativy.

Kalibrace přístrojů - Některé přístroje je třeba periodicky kalibrovat. Kalibrace provádějí zkušení technici společnosti Diametral a.s. na stejných zařízeních, jako při výrobě nového výrobku. Tím je zaručeno, že parametry přístrojů jsou konstantní.

 

 

Dokumenty ke stažení 


 

Katalog VarioLab+ Prospekt VarioLab+ Prospekt realizací VarioLab+ Návod VarioLab+